Almanya konsolosluğu randevu talepleriniz için Global Visa Müşteri Temsilcileri ile 0212 233 44 45 numaralı telefondan destek alabilirsiniz. Bazı olası durumlarda Almanya Büyük Elçiliği veya Almanya konsolosluklarından birine doğrudan müracaat etmeniz gerekebilir. Bu gibi durumlarda öncelikle randevu talep etmeniz gerekecektir. Randevu talebinize bağlı olarak hazırlamanız gereken evraklar olacaktır.

Tüm bu durumlarda 0544 352 65 34 numaralı telefondan arayarak randevu talebi ve hazırlamanız gereken belgeler hakkında destek alabilirsiniz. Bazı durumlarda randevu ücreti ve hizmet bedeli ödemeniz gerekebilir. Ayrıca başvurunuzun durumuna göre konsolosluk sizden bazı işlemleri için ücret talep edecektir, bu ücretlerle ilgili detaylı bilgiyi bizi arayarak öğrenebilirsiniz.


Almanya Konsolosluğuna Müracaat Etmeniz Gereken Durumlar

1-Almanya’ya doksan (90) günden fazla yapacağınız konaklama veya seyahatlerinizde

2-Almanya oturum kartı başvurusu ve yenileme veya Almanya ülkesine geri dönüş işlemlerinizde

3-Almanya Aile Birleşimi taleplerinizde

4-Soyadı Beyanı ve Evlenme Ehliyet Belgesi

5-Belgeleme ve Tasdik İşlemleri

6-Pasaport veya pasaport kaybı, çocuk pasaportu, geçici pasaport, kimlik, süresi dolan pasaport ve kimlik yenileme başvuruları.

Yandaki durumlarda başvurunuzu doğrudan bölgenize bakmakla yetkili olan Almanya Konsolosluklarından herhangi birine randevu alarak yapabilirsiniz.
No tags for this post.